You Are Here: Home » Mjekësi » ÇFARË KURE DUHET TË NDIQNI PËR KËMBËT E ENJTURA?

ÇFARË KURE DUHET TË NDIQNI PËR KËMBËT E ENJTURA?

si-te-kuroni-kembet-e-enjtura-albstroka-lorena-strokaNga Lorena Stroka

Shumë herë i ndiejmë këmbët aq të rënda dhe të enjtura sa e kemi të vështirë të ecim akoma dhe dy hapa. Arsyet mund të jenë të ndryshme, qëndrimi i zgjatur në këmbë, mbipesha, dobësimi i venave, sëmundja e sheqerit etj. etj.

Përveç barnave që marrim për trajtimin e problemit, ka dhe një mënyrë tjetër natyrale që ndihmon në përmirësimin e gjendjes.

Ajo është bima e mentes, e cla shquhet për vetitë qetësuese dhe freskuese që ka.

Në gjysmë litër ujë shtoni 2 lugë gjelle mente të tharë dhe vëreni të ziejë për 20 minuta. Pastaj, hiqeni nga zjarri, lereni të ftohet dhe kullojeni. Në vazhdim, ruajeni lëngun e mbledhur për 1 javë në frigorifer. Aplikojeni në këmbë kur i ndjeni të enjtura e të lodhura./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top