You Are Here: Home » Mjekësi » SI TË LUFTONI PAGJUMËSINË ME MELATONINË

SI TË LUFTONI PAGJUMËSINË ME MELATONINË

si-te-luftoni-pagjumesine-me-melatonine-albstroka-lorena-stroka-shkrime-mjekesore-artikullshkrueseNga Lorena Stroka

Nuk besoj të ketë njeri që të mos ketë probleme me pagjumësinë. Ankthet e ditës, qëndrimi i zgjatur para kompjuterit, por dhe shumë faktorë tjerë të jashtëm kontribuojnë në përkeqësimin e gjendjes. Përveç pilulave të gatshme në farmaci ka dhe zgjidhje të tjera natyrale për luftimin e pagjumësisë.

Për shembull, në qoftë se doni të flini sa më të qetë, mos harroni të konsumoni para se të shtriheni një gotë me lëng qershie, të cilat falë melatoninës që përmbajnë procesi i gjumit përmirësohet në shkallë të madhe./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top