You Are Here: Home » Mjekësi » LËNGU “MAGJIK” QË UL VLERAT E SHEQERIT NË GJAK

LËNGU “MAGJIK” QË UL VLERAT E SHEQERIT NË GJAK

ALBSTROKA-BLOG-LORENA-STROKA-GAZETARE-LENGU-MAGJIK-QE-UK-VLERAT-ESHEQERIT-NE-GJAKNga Lorena Stroka

Për shkak të mosushqyerjes së ekuilibruar, numri i personave që vuajnë nga sëmundja e sheqerit është gjithnjë e në rritje. Gjendje e cila vërehet akoma dhe tek fëmijët, jo vetëm tek të rriturit. Një mënyrë e mirë për reduktimin e vlerave të sheqerit në gjak është konsumi i lëngjeve natyrale. Më poshtë po ju citoj përbërësit që do të nevojiteni për përgatitjen e një lëngu të tillë.

Përbërësit

1 mollë jeshile (e thartë)

1 kungull të hidhur

2-3 gjethe selino

gjysmë limoni

Përgatitja

Pasi t’i keni larë mirë të gjitha, hidhini brenda shtrydhëses së frutave, derisa të krijohet një lëng i trashë. Në vazhdim, zbrazeni në një gotë dhe konsumojeni pa e shoqëruar me asgjë tjetër./albstroka.com/

*Para se ta provoni, konsultohuni me mjekun tuaj personal… sidomos nëse ndiqni ndonjë kurë paralele.

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top