You Are Here: Home » Mjekësi » VETITË SHËRUESE TË LAKRËS, (EKSKLUZIVE)

VETITË SHËRUESE TË LAKRËS, (EKSKLUZIVE)

vetitë-shëruese-të-lakrës-shkrim-ekskluzive-nga-lorena-stroka-albstrokaNga Lorena Stroka

Lakrën e bardhë përveçëse në sallatra dhe gjellëra të ndryshme e përdorim dhe për shumë mjekime alternative.

Më konkretisht, në qoftë se vuani nga hemorroidet, merrni disa gjethe lakre, lyejini me vaj dhe vendosini në zonën problematike për çlirim të menjëhershëm.

Lëngu i lakrës së zier është mjaft ndihmues në procesin e urinimit, mos harroni të konsumoni përditë nga një filxhan.

Një filxhan me lëng të zier lakre përmban po aq kalcium sa një gotë qumësht.

Në qoftë se ndjeni dhembje kyçesh, ngrohni në furrë disa gjethe lakre dhe vendosini mbi pjesët që e keni të nevojshme./albstroka.com/

© AlbStroka.com

 

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top