You Are Here: Home » Mjekësi » KOKTEJI QË SHËRON DHEMBJET E…

KOKTEJI QË SHËRON DHEMBJET E…

ALBSTROKA-MJEKESI-RECETA-POPULLORE-LORENA-STROKA-GAZETARE-SHKRIMTARE-PËRKTHYESENga Lorena Stroka

Një koktej i pasur me minerale dhe elektrolite mund të jetë po aq i efektshëm sa dhe qetësuesit që shiten në farmaci për luftimin e dhimbjeve të forta të kokës.

Përbërësit

1 gotë me ujë

1 lugë çaj kripë himalajesh (jo kripë të zakonshme)

2 lugë gjelle lëng limoni të porsa-shtrydhur

Përgatitja

Në një gotë përzieni mirë së bashku të gjithë përbërësit e mësipërm dhe pastaj konsumojeni menjëherë. Brenda pak minutash nuk do të ndjeni më dhembje koke./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top