You Are Here: Home » Mjekësi » “BOMBË” VITAMINASH PËR ORGANIZËM SA MË TË FORTË!

“BOMBË” VITAMINASH PËR ORGANIZËM SA MË TË FORTË!

bombe-vitaminash-per-organizëm-sa-më-të-fortë-albstroka-lorena-strokaNga Lorena Stroka

Çdo trup nëse nuk merr vitaminat e domosdoshme ditore, është e sigurtë që brenda një kohe fare të shkurtër do të dobësohet tërësisht. Mënyra më e mirë për ta mbrojtur trupin tuaj nga viruse të ndryshme e të rrezikshme akoma dhe për jetën, është kosumi i ushqimeve të pasura me vitaminë E. Provoni të përgatisni super smoothie-n  e mëposhtëm, një “bombë” të vërtetë vitaminash E dhe mbushuni me energji të paparë.

Përbërësit

1 filxhan qumësht bajame

5-6 manaferra të freskëta

disa farëza chia (po të doni)

Përgatitja

Shtoni në makinën grirëse (blender) të gjithë përbërësit e mësipërm dhe bëjini pure. Në vazhdim, hidheni në një gotë dhe shijojeni me qetësinë tuaj./albstroka.com/

© AlbStroka.com

 

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top