You Are Here: Home » Mjekësi » Kokteile verore

Kokteile verore

Nga Lorena Stroka

Përgatisni sipas preferencave tuaja kokteile verore duke i dhënë kështu mjedisit shtëpiak një atmosferë beach bar. Kokteilet në fjalë nuk përmbajnë alkool, kanë pak kalori dhe përgatiten shumë lehtë. Pra, vendosni të gjithë përbërësit në blender… dhe argëtim të mirë…

PEACH PUNCH

-  1 pjeshkë e prerë në feta

-  ½ filxhan lëng molle

-  2 lugë ëmbëlsire qumësht (skremuar)

KALORI: 75

PINA COLADA

-  1 lugë ëmbëlsire qumësht arrë kokosi

-  2 lugë ëmbëlsire lëng ananasi

-  180 ml sodë

KALORI: 47

GRENADINE SHAKE

-  4 lugë ëmbëlsire grenadine (është një lloj shurup i kuq)

-  4 lugë ëmbëlsire lëng ananasi

-  2 lugë ëmbëlsire lëng limoni

-  1 e bardhë veze

-  120 ml limonadë ose sodë

KALORI: 95

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top