You Are Here: Home » Mjekësi » E pabesueshme, është 13 vjeç dhe ngjan 50!

E pabesueshme, është 13 vjeç dhe ngjan 50!

Nga Lorena Stroka

Gruaja që shihni në foto, në të vërtetë nuk është veçse një vogëlushe 13 vjeçare. Quhet Zara Hartshorn dhe vuan nga një sëmundje e rrallë. Sapo hyri në pubertet, paraqitja e saj e jashtme ndryshoi tërësisht, fytyra e saj filloi të humbte freskinë e moshës duke marrë pamjen e një gruaje të vjetër në moshë… Sipas mjekëve, Zara, vuan nga lipodistrophy, një sindromë e veçantë që akoma dhe kur lëkura zhvillohet shkatërron indin dhjamor nën lëkurë.

Bëhet fjalë për një sëmundje vërtet të rrallë. Rreth 2000 vetë anembanë botës vuajnë nga lipodistrophy.

Ajo thotë se gjendja e saj i ka bërë bashkëmoshatarët e saj ta shohin ndryshe nga të tjerët. Gjithashtu, uron që një ditë të shërohet dhe të bëjë një jetë normale./AlbStroka.com/Dhe ne ia urojmë me gjithë shpirt!

© www.AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top