You Are Here: Home » Mjekësi » PIJA QË ELEMINON DHEMBJET E KOKËS

PIJA QË ELEMINON DHEMBJET E KOKËS

pija-qe-eleminon-dhembjet-e-kokes-albstroka-lorena-strokaNga Lorena Stroka

Nuk ka gjë më të keqe se sa dhembjet e kokës. Njerëzit që nuk vuajnë nga migrena e kanë të vështirë të besojnë se sa torturuese është një gjendje e tillë. Marrja e qetësuesve për trajtimin e problemit, është një rutinë e përditshme që mbart shumë rreziqe. Prandaj i lini mënjanë, dhe ndiqni një “rrugë më natyrore” për eleminimin e dhembjeve.

Përbërësit

1/2 anana

4 gjethe lakër

1 kërcell selino

1/2 kastravec

2-3 lugë gjelle lëng të freskët limoni

pakëz xhenxhefil të freskët

Përgatitja

Vendosini të gjithë përbërësit e mësipërm në një shtrydhëse frutash derisa të bëhen lëng. Pastaj, hidheni në një gotë dhe pijeni (ka shije të ngjashme me virgin mohito)./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top