You Are Here: Home » Mjekësi » Si të luftoni ASKARIDET (recetë ekskluzive)

Si të luftoni ASKARIDET (recetë ekskluzive)

Nga Lorena Stroka

Krimbat e bardhë (meshkuj) arrijnë deri në 15 cm dhe krimbat (femra) deri në 25 cm. Jetojnë në zorrët e njeriut, veçanërisht të fëmijëve. Bartës i tyre mund të jetë uji ose zarzavatet e palara mirë. Receta e mëposhtme është pothuajse 100% e efektshme dhe nuk qarkullon në asnjë faqe interneti. Pra, po e sjell sot këtu ekskluzivisht për lexuesit e faqes sonë:
  • 40 gr thelpinj hudhre prerë në fetëza të vogla
  • 30 gr lule kamomili
  • 20 gr lule pelini
Lereni masën brenda 1 litre vere të bardhë për 10 ditë.
Doza: Një gotë në mëngjes (esëll), një gotë tjetër pas një orë, dhe pas një ore tjetër bëni klizmë me lëng kamomili.
Zieni 30 gr rrënjë valeriana (një lloj bime) për 2 minuta dhe derdheni mbi 10 gr lule kamomili.
Përdorimi: me klizmë./AlbStroka.com/
 
© www.AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top