You Are Here: Home » Kuriozitete » Vogëlushi që lindi pa sy (FOTO)

Vogëlushi që lindi pa sy (FOTO)

Nga Lorena Stroka

Vogëlushi që shihni në foto quhet Marwanijung, është nga një provincë e Kinës dhe ka lindur pa sy. Historia e tij ka tronditur gjithë opinionin publik. Prozhektori është shndërruar në lodrën e tij të preferuar, të cilin e ndezë dhe fikë dhjetra herë në ditë, para pikës ku normalisht duhej të ishin sytë e tij.

Mjekët zbuluan se nën lëkurë, në anën e majtë të fytyrës ai ka një sy, por është aq i ndjeshëm sa e kanë shumë të vështirë ta sjellin në sipërfaqe. Mjekët besojnë se në moshën 16 vjeç, përmes një ndërhyrjeje kirurgjikale ai mund të vendosë një sy artificial./AlbStroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top