You Are Here: Home » Kuriozitete » Njihuni me 5 vjeçarin më të gjatë në botë! (foto me të ëmën gjigande)

Njihuni me 5 vjeçarin më të gjatë në botë! (foto me të ëmën gjigande)

albstroka-blog-5-vjeçari-më-i-gjate-ne-bote-lorena-stroka-shkrime-gazetareNga Lorena Stroka

Karan Singh është një djalë 5 vjeçar nga India, i cili mban titullin e vogëlushit më të gjatë në botë. Nuk është hera e parë që hyn në librin Gines, pak vite më parë, kishte thyer një tjetër rekord, atë të foshnjës më të gjatë dhe më të rëndë në botë.

Në qoftë se për të gjithë ne, gjatësia e Karan-it (1.75 cm) tingëllon e pabesueshme, për familjen e vogëlushit kjo është diçka e zakonshme, e ëma e tij, Shweatlana Singh, është 2.38 cm e gjatë! Kësaj i thonë bëmë nënë të të ngjaj!/albstroka.com/

© AlbStrok.com

albstroka-blog-5-vjeçari-më-i-gjate-ne-bote-lorena-stroka-shkrime-gazetare

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top