You Are Here: Home » Kuriozitete » CILËT JANË SYTË MË TË RRALLË NË BOTË?

CILËT JANË SYTË MË TË RRALLË NË BOTË?

albstroka-blog-lorena-stroka-gazetare-cila-ngjyre-sysh=eshte-me-e-ralle-ne-boteNga Lorena Stroka

Kam përshtypjen se shumica e njerëzve beson se sytë më të rrallë në botë janë ata ngjyrë e kuqe apo violetë. Dhe në fakt deri diku nuk është gabim, pasi nuk i ndesh çdo ditë… por, në rastin konkret, ngjyra më e rrallë e syve është cilësuar e zeza, pasi vetëm 1% e njerëzve ka sy të zinj në tërë botën.

Ngjyra skrop e zezë dhe jo kafe e errët ndeshet më shpesh tek një pjesë e afrikanëve dhe aziatikëve./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top