You Are Here: Home » Kuriozitete » VOGËLUSHJA QË S’NDJEN TË NGOPUR!

VOGËLUSHJA QË S’NDJEN TË NGOPUR!

Nga Lorena Stroka

Vogëlushja (në moshë, se në peshë ua kalon të rriturave) që shihni në ekranin tuaj nuk ndjen të ngopur me asgjë. Konsumon 180 banane, 8 kilogramë patate dhe 14 kilogramë oriz në javë.

Është vetëm 9 vjeçe dhe peshon plot 92 kg. Me fjalë të tjera, peshon 5 herë më shumë se bashkëmoshataret e saj. Suman Khatun e cila jeton së bashku me familjen e saj në Begalin Perëndimor është fëmija më i mbipeshë në botë./AlbStroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top