You Are Here: Home » Kuriozitete » ÇFARË ËSHTË BIOFILMI?

ÇFARË ËSHTË BIOFILMI?

Nga Lorena Stroka

Biofilmi ose siç njihet ndryshe bioshtresa është një grumbull bakteresh, kërpudhash dhe algash. Krijohet kudo ku ka sipërfaqe me lagështi, në shkëmbinj, bimë deti por dhe tubacione uji. Nganjëherë shfaqet akoma dhe në dhëmbët tanë./AlbStroka.com/

© www.AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top