You Are Here: Home » Kuriozitete » FOTO/ 96 VJEÇARI QË REFUZON TË PLAKET!

FOTO/ 96 VJEÇARI QË REFUZON TË PLAKET!

albstroka-blog-lorena-stroka-shkrime-biografia-96-vjecari-qe-refuzon-te-plaketNga Lorena Stroka

Mësuesi i yoga-s që shihni në foto, quhet Kazim Gurbuz dhe ka lindur në vitin 1920. Edhe pse është 96 vjeç, ai duket jo më shumë se 60 vjeç. Gurbuz-i shprehet se ushtrimi fizik është pjesë e përditshmërisë së tij, sikurse dhe marrëdhëniet e shpeshta seksuale.

albstroka-blog-lorena-stroka-foto-biografiaNë moshën 40 vjeç, Gurbuz pësoi një aksident autombolistik, i cili i shkaktoi lëndim të rëndë në shpinë. Asokohe, mjekët i thanë se nuk do të ecte më kurrë, mirëpo ai nuk u dorëzua, përkundrazi u kërkoi miqve të tij që përmes disa lëvizjeve specifike t’i sillnin shtyllën kurrizore në drejtimin e duhur.

albstroka-blog-lorena-stroka-shkrime-biografia-96-vjecari-qe-refuzon-te-plaket“Para aksidentit bëja një jetë të rehatshme, nuk më mungonin as paratë dhe as femrat, i kisha thuajse të tëra. Isha ndikuar aq shumë prej suksesit, sa Allahu më dënoi për sjelljen time arrogante. Guxova të realizoja 63 eksperimente të ndryshme te vetja ime, derisa pas 9 muajsh ia dola të ngrihesha përsëri në këmbë”, shprehet 96 vjeçari. /albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top