You Are Here: Home » Kuriozitete » CILA KA QENË GRUAJA ME VAGINËN MË TË MADHE NË BOTË?

CILA KA QENË GRUAJA ME VAGINËN MË TË MADHE NË BOTË?

Nga Lorena Stroka

Mund të kemi folur për shumë gjëra në këtë faqe, por, kurrë për madhësi vaginash. Eh, sot mendoj se ka ardhur çasti ta bëjmë edhe këtë. Sipas specialistëve, gruaja me vaginën më të madhe në botë ka qenë Skocezja Anna Swan (1846-1888). Një grua me përmasa të jashtëzakonshme trupore që nuk kalonin pa u vënë re…

Edhe pse lindi pa asnjë veçanti, gjatë fëmijërisë nisi të zhvillohej me ritme të shpejta e të çuditshme… Imagjinoni në moshën 19 vjeçarje, ish 2.30 cm e gjatë.

Në vitin 1872 u martua me kapitenin Martin Bates, një tjetër gjigand, (mbi 2.10 cm i gjatë), duke krijuar në këtë mënyrë çiftin më të gjatë në botë. Rekord i cili vazhdon të qëndrojë i pathyer deri më sot.

Më 18 qershor 1879, Anna, lindi fëmijën në të madh në historinë e njerëzimit. Peshonte 11.79 gr dhe ish 86.36 cm i gjatë. Menjëherë pas lindjes foshnja vdiq. Duke ditur, që pjesa më e madhe e një të porsalinduri është koka, (si dhe duke marrë parasysh faktin që diametri i kokës së foshnjës së Swan ish 48.26 cm), shumë lehtë kuptohet që ajo ka qenë gruaja me vaginën më të madhe në botë që është matur ndonjëherë./AlbStroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top